GiresunUlusal

AHMET ŞAHİN ÖZEL İDARE BORÇLARININ HİZMET İÇİN YAPILDIĞINI SÖYLEDİ

İl Genel Meclisi Ahmet Şahin başkanlığında yapılan Kasım ayı toplantısında söz alan CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, “yapılan borçlanmalara dikkat çekti. Yılmaz, “2019 bütçesinin asil gider kalemlerini ödeyemezken, 2020 bütçesinin giderlerinin gerçek karşılığı nerden bulunacak. Geçen dönem 40 milyon lira borçlanma olmuş. Bu yılda 10 milyon teminat mektubu borçlanması yapılmıştır. CHP Grubu olarak tam da bugünkü darboğazı görerek karşı çıkmıştık. Yıldan yıla borç devrederek bu kurumu ayakta tutamazsınız. Maalesef borç geri ödemelerimiz 2020 yılında başlıyor” ifadelerini kullandı.

Ahmet Şahin ise “yapılan her harcamanın ve borçlanmanın hizmet olarak bir karşılığı vardır. Hizmetler hız kesmemiş son sürat devam etmiştir. Borçların ve harcamaların karşılığı hizmet olarak verilmiştir. Bu borçlanma yapıldı ama karşılığı yok denilemez. Bu 2019’da olduğu gibi 2020 yılında da hizmetler hız kesmeyecektir” dedi.

Yapılan gündem dışı konuşmalarının ardından 2020 yılı performans planı ve İl Özel İdare Bütçe tasarısının incelenmesi Bütçe Komisyonu’na havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir