GiresunKültür - Sanat

AHMET KAÇAR’IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Vali Hasan Karahan, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde tedavi gören, ünlü bestekar, şair ve söz yazarı Ahmet Kaçar’ı dün ziyaret etti. 

Kaçar’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren hastane Başhekim Vekili Öztürk, pazartesi günü hastaneye yatışı yapılan sanatçının, çeşitli tetkiklerinin yapıldığını belirterek, önümüzdeki günlerde kolonoskopi ve endoskopinin yapılacağını söyledi.

Samimi bir ortamda geçen ziyarette Vali Karahan, Kaçar’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Sohbet arasında   Kaçar‘la ilgili TRT’ de yapılan belgeseli izleyen ve Kaçar’ın hayatını anlatan kitabı inceleyen Vali Karahan, ünlü sanatçının bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyerek, Kaçar’ı sağlıklı bir şekilde makamda ağırlamak istediğini söyledi. Kaçar’ın sanat dünyasında çok önemli bir yere sahip olduğunun altını da çizen Vali Karahan, bu tür şahsiyetlere sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu sözlerine ekledi.  Kaçar’ın tedavisiyle yakından ilgilenen Başhekim Vekili Opr. Dr. Tuncer Öztürk  ile hastalığı süresince yakın ilgisini esirgemeyen sanatçının kadim dostu Yaşar Çakır ve tedavide emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyarette Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Yazar ve hastane yöneticisi Suat Özcan ile Başhekim Vekili Opr. Dr. Tuncer Öztürk de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir