Giresun

AHMET GÜRSOY, GİRESUN ÇEVRE VE KÜLTÜR DERNEĞİ’NDE KONFERANS VERDİ

Giresun Çevre ve kültür Derneği konferans etkinliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda bu hafta sonu TİBOR tesislerinde, GRÜ Öğretim Görevlisi, Yazar, tarih araştırmacısı Ahmet Gürsoy tarafından “Milli Mücadelede Giresunlular” başlığı altında konferans düzenlendi.
Konferansında ağırlıklı olarak Cumhuriyet dönemi öncesi ve sonrasında Giresun’daki durum, Osman Ağa ve Giresun Gönüllü Alaylarının oluşması sürecine değindi. Ağa’nın öldürülmesi sürecini de değerlendiren Ahmet Gürsoy, karanlıkta kalan, bilinmeyen konulara da açıklık getirdi.

AHMET GÜRSOY, GİRESUN ÇEVRE VE KÜLTÜR DERNEĞİ'NDE KONFERANS VERDİ

Giresun Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Uğur Karaibrahim, Ahmet Gürsoy’a günün anısına bir teşekkür belgesi sundu. Gürsoy, daha sonraki günlerde dernek adına daha kapsamlı bir konferansta birlikte olacakları sözünü verdi.AHMET GÜRSOY, GİRESUN ÇEVRE VE KÜLTÜR DERNEĞİ'NDE KONFERANS VERDİ

Ümran Haliloğlu Turgut’un sunuculuğunu yaptığı derneğin etkinliğine; önceki dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Rüştü Kurt, Giresun Esnaf Odaları Başkanı Ali Kara, Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Arzu Topuz, GRÜ öğretim görevlileri yazar Doç.Dr. Sezai Balcı, Osman Ağa’nın üçüncü kuşaktan torunu Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan yardımcısı Dr. öğretim üyesi İsmail Cem Feridunoğlu, öğretim görevlisi Kamil Patan, yazar Hüseyin Gazi Menteşoğlu, Şaban Karakaya, Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Sanatçı Ayşe Karaçam, Bilgi Yurdu Derneği Başkanı Gürsel Ekmekci, dernek yöneticileri ve davetli topluluğu katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir