logo

reklam
18 Ağustos 2015

AHMET BİLGE’YE AMBULANS HELİKOPTER NEDEN GELMEDİ?

Önceki gün Ordu Boztepe’den yamaç paraşütü ile atlayan ancak  yere 5 metre kala paraşütün kapanmasıyla düşerek ağır yaralanan  İHA Giresun Temsilcisi Ahmet Bilge’nin tedavisi Trabzon’da sürecek. Dün Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nden Trabzon KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edilen Bilge, burada kalça ve diğer kırıkları için ameliyat olacak.

Öte yandan Ahmet Bilge’ nin dün öğleden sonra iç kanama ve kalça kırıkları nedeniyle Trabzon’a ambulans helikopterle sevki yapıldı. Ancak aciliyete rağmen Bilge, hiçbir tedavi yapılmadan 14.00’e kadar bekletildi. Daha sonra ise ambulansla yola çıkarıldı.

 Bunun nedeni ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan…Erdoğan’ın Rize dönüşü Trabzon Havaaalanı’na gelmesiyle burada güvenlik önlemleri arıtırıldı. Bu önlemlerden birisi de Cumhurbaşkanının uçağı kalkmadan alana hiçbir uçak, helikopter  gibi araçların iniş ve kalkış yapmamasıydı. Adete Trabzon uçuş sahası trafiğe kapatıldı. Karayolunda da durum farklı değildi. Abartılmış bu önlemler vatandaşların da tepkisine neden oldu.
Ahmet Bilge’nin bugün ameliyata alınması bekleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?