GiresunManşet ÜstüSağlık

AHMET BAL SORUŞTURMALARI NE YAPACAK?

Yeni İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bal, görevine başladı. Bal ilk olarak Vali Vekili Bekir Ergök’ü ziyaret etti.   

2013-1778-1.JPG3403.12.201334

Dr. Bal, yeni görevini en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Vekili Ergök, Müdür Bal’a görevinde başarılar diledi.

CİNDEMİR GÖREVDEN NEDEN ALINDI?

Öte yandan 7 yıl boyunca İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Cengiz Cindemir’in neden ve hangi gerekçeyle görevden alındığı konusu belirsizliğini koruyor. Halen raporlu olan Cindemir’in hangi kurumda görev yapacağı netlik kazanmadı.

Bazı bilgilere göre, Cengiz Cindemir, Özel Ada Hastanesi’yle ilgili hasta ve hasta yakınları tarafından yapılan ‘usulsüz teşhis ve tedavi ücreti aldılar’ şeklindeki şikayetleri dikkate alarak soruşturma izni verdi. Hastane yönetimi de Giresun ve Ankara’da hatırı sayılır siyasetçiler aracılığı ile Sağlık Bakanı’nı etkileyerek  Cindemir’in görevden alınmasını sağladılar. Aynı hastaneyle ilgili müdürlüğe bir doktorun da belgelerle birlikte şikayet dilekçesi ile başvurduğu iddia ediliyor.

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli’nin de bu değişikliği istediği ve Cindemir’in yerine Ahmet Bal’ın atanmasına onay verdiği bildirildi.

Şimdi merak edilen Ahmet Bal’ın bu hastane ile ilgili soruşturmaları sümen altı edip etmeyeceği…Ayrıca Bal'ın bu hastaneyi töhmet altında bırakan ancak içeriği bilinmeyen soruşturma konularını da kamuoyuna açıklaması bekleniyor. 

 

Bir yorum

  1. tam adamını bulmuşlar…! öyle bir soruşturma yaparki görün siz yetimin hakkı nasıl korunurmuş…!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir