Giresun

AGD’DE ÇANAKKALE’YE GİDİYOR

Anadolu Gençlik Derneği Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yıl dönümünde 250 bin genç ile Çanakkale’ye gidiyor. “250 Bin Genç – Çanakkale Dirilişi” teması ile gerçekleştirilecek program hakkında bilgi veren AGD Giresun Şube Başkanı Murat YÜKSEL, Çanakkale’nin ümmetin emperyalizme karşı direnişi olduğuna dikkat çekti. Çanakkale Müdafaasına Anadolu’nun her yerinden ve bütün İslam coğrafyasından katılım olduğunu belirten YÜKSEL, Çanakkale’de adeta ümmet birliğinin oluştuğunu kaydetti.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi bu yıl 60 ülkeden binlerce genci Çanakkale’de buluşturuyor. Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla bu sene özel bir organizasyon düzenleyen AGD nin, 11 Nisan’da “250 Bin Genç – Çanakkale Dirilişi” temasıyla 250 genç ile Çanakkale’de buluşacak. YÜKSEL,“Çanakkale Zaferi ümmetin birlikteliğine önemli bir örnekliktir. Çanakkale’de savaşanlar sadece bir ulus devletin ya da bir ırkın mensupları değildi. İslam Coğrafyasının her yerinden farklı renklerden ve ırklardan kardeşlerimiz Çanakkale’ye geldi. Çanakkale’de bir ümmet birliği kuruldu. Çanakkale’de İslam Coğrafyasının bir müdafaası oldu” dedi.

ÜMMET BİRLİKTELİĞİ OLUŞTURULDU

Çanakkale’yi savunmaya sadece Anadolu’dan değil, bütün İslam coğrafyalarından gelindiğinin altını çizen Yüksel, “Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü münasebeti ile 11 Nisan’da Çanakkale’de ‘250 Bin Genç – Çanakkale Dirilişi’ programını gerçekleştireceğiz. Çanakkale Zaferi ümmetin birlikteliğine önemli bir örnekliktir. Çanakkale’de savaşanlar sadece bir ulus devletin ya da bir ırkın mensupları değildi. İslam Coğrafyasının her yerinden farklı renklerden ve ırklardan kardeşlerimiz Çanakkale’ye geldi. Çanakkale’de bir ümmet birliği kuruldu. Çanakkale’de İslam Coğrafyasının bir müdafaası oldu. Buradaki direniş İstanbul düşmesin, Kudüs düşmesin, Mekke ve Medine düşmesin diye gerçekleştirildi. Yahut şöyle diyebiliriz, Mekke’nin, Kudüs’ün, Diyarbakır’ın ve İstanbul’un fethindeki ruh ne ise, Çanakkale’de de aynı ruh vardı. Çanakkale’de batılın, zulmün ve sömürünün ordularına karşı ümmet birlikteliği oluşturuldu. Bizler buradan yola çıkarak gençliğin zulüm ve sömürüye karşı, emperyalizme karşı her daim direniş ruhuna sahip olması gerektiğini düşüyoruz. Bu anlayış ile önceleri Milli Geçlik Vakfı tarafından icra edilen bu programı on yıldır da AGD olarak gerçekleştiriliyor. Adalet, barış ve kardeşlik bilincinin, emperyalizme karşı direniş ruhunun, İslam Birliği idealinin ve şahadet aşkının gençlerimizin kalbinde yer bulmasını hedeflendiğini” belirtti.

BÜTÜN İLLERDE EŞ ZAMANLI ORGANİZASYONLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Gerçekleştirecek programın detayları hakkında bilgeler veren yÜKSEL, Programımız sabah çorba ikramımız ile başlayacak, şehitlik gezisi, alan gezisi ile devam edecek. Ardından abidenin bulunduğu alanda bütün teşkilatlarımızı ile beraber hatim duası yapılacak. Yüksel, Bizde AGD Giresun Şubesi ve İlçe Temsilciliklerimizle beraber 10 Nisan da Giresun’ dan 10 Otobüs ile Çanakkale’ ye hareket planlıyoruz. Programa katılmak isteyenlerin şube ve ilçe temsilciliklerimizle müracaat etmeleri veya 0530 467 00 27 nolu telefonla iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir