Giresun

ADEM TATLI KİMİ KASTETTİ?

12 milletvekili ile birlikte Fettullah Gülen ziyaretindeki fotoğrafla gündeme gelen AKP önceki dönem milletvekili Adem Tatlı'nın açıklamaları, Giresun'da da tartışma yarattı. Ziyareti dönemin AKP Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli'nin de bilgisi dahilinde yapıldığını söyleyen Tatlı'nın, sanki fotoğrafın çıkış noktasının Giresun olduğunu ima eden " Giresun ölçeğinde bu haberi kimlerin yaydığını ve onların kurduğu paralelci dernekleri de biliyoruz. Çünkü oyun başka" şeklnde kullandığı cümleler dikkat çekici bulundu. 

Fotoğrafı yayanları isim vermeden "Kripto siyasetçiler" olarak suçlayan Tatlı açıklamasında "kripto paralelci siyasetçileri kamufle etmek ve  hedef şaşırtmak için " kendisini FETÖ'yle ilişkilendirneye çalıştığını söyledi.   

Tatlı aynı açıklamadai "Kimin çocukları paralelin okulunda okuyor, kim paralelci dernekler kuruyor, kim paralelin haberleşme ağı bylock kullanıyor onları ortaya çıkarsınlar" çağrısı yaptı. 

Adem Tatlı'nın  kim yada kimleri  kastettiği merak edilrken, bununla ilgili olarak savcılığın da kendisinden bilgi alması da bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir