logo

reklam
25 Şubat 2018

ADD’NİN YENİ YÖNETİMİ SEÇİLDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi’nin 12. olağan kongresi, derneğin lokalinde gerçekleştirildi.

116 üyenin oy kullandığı kongreyi, CHP İl Başkanı Necati Tığlı, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu ve ADD Karadeniz Bölge Sorumlusu Birol Yelekin de izledi.

BEKTAŞOĞLU: ATATÜRKÇÜLER BU DÖNEMDE BİRLİK OLMALI

Avukat Şansal Dikmen’in divan başkanlığında, Tahsin Dervişoğlu ve Mehmet Uzun üyeliğinde gerçekleşen kongreye, dernek üyelerinden CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katıldı. Bektaşoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye’nin şu anda kurtuluş savaşı öncesindeki süreci yaşadığını, Atatürk’ün Nutuk’ta belirttiği bütün koşulların eksiksiz, hatta fazlasıyla mevcut bulunduğuna dikkat çekerek, “Atatürk’e, eserlerine, miraslarına saldırılar artarak sürüyor. Cumhuriyet kuruluşu 14 şeker fabrikasının özelleştirme adı altında kapatılmak istenmesi, bunun son örneğidir.  Demokrasi ve cumhuriyetin kazanımları, demokratik hak ve özgürlükler, birer birer elimizden alınıyor. Bu dönemde Atatürkçüler birlik ve beraberlik içinde olmalı” dedi.

Daha sonra Gürsel Ekmekçi ve Özcan Özgürbüz ve arkadaşları tarafından divana sunulan aday isimleri üzerinden oluşan çarşaf listeye göre seçim yapıldı ve 15 isim arasından yedi kişilik yönetim kurulu asil üyeliklerine; Evrim Özkan, Elvan Gezmiş, Özcan Özgürbüz, Orhan Hocaoğlu, Şükriye Güngör, Şafak Öner, Abdullah Pamukçu seçildi.

Adaylar ve aldıkları oylara göre ADD’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu
Evrim Özkan:89

Elvan Gezmiş:85

Özcan Özgürbüz:84

Orhan Hocaoğlu:74

Şükriye Güngör:69

Şafak Öner:61
Abdullah Pamukçu:59

Disiplin kurulu

Aysın Gözen: 90
Mehmet Kılıç:73
Murat Hemiş:66

Denetleme Kurulu

Alime Keleş:79

Melek Pezikoğlu:79

Tarık Tamer:79

Genel Merkez Delegesi

Ender Yaman:82

Oğuzcan Özdemir:81

Hacı Kaşık:57

ADD’nin yeni yönetimi önümüzdeki günlerde toplanarak başkan seçecek ve yönetim kurulu üyelerinin görevleri belirlenecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?