Aktüel

ADD’DEN ‘YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENMELİ’

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Giresun Şube Başkanı Oğuzcan Özdemir, yaptığı açıklamada “vaka sayıları hızla artarken ve Giresun için ek önemler gündemdeyken 1 Martta yüz yüze eğitim ertelenmelidir” dedi. 

Özdemir, şunlar söyledi: “Giresun’da Vaka sayılarındaki artışın nedeni ev, akraba ziyaretleri, halkımızın bu konuda duyarız davranması olabilir ,ama en önemli nedeni daha öncede uyardığımız ve maalesef dikkate alınmayan devlet yöneticilerinin de yer aldığı protokol cenazeleri ve salonlardan taşan iktidar partisinin lebaleb kongreleri olduğunun biliyoruz.

Ama görüyoruz ki 100 bindeki vaka sayılarına göre Giresun 217.51 olup korkutucu bir şekilde Giresun Türkiye sıralamasında 2. sıradayken mart ayı itibarı ile okullarımızda başlayacak yüz yüze eğitimden ve yapılacak sınavlar nedeniyle oluşacak yoğunluk yüz yüze öğretmenlerin ve öğrencilerimizin bulaş riskinin artacağından ve de salgının illerimizde yeni bir boyut kazanacağından korkmaktayız.

Öğretmenlerden öğrencilerimizden ve velilerden gelen itirazların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dikkate alınması gerekmektedir. Öğretmenlerin ve okul çalışanlarının tamamen aşılanma işlemi bitik, şehrimizdeki olağanüstü durum düzelinceye kadar yüz yüze eğitim ertelenmelidir.

Daha önceki uyarılarımızı yeniliyoruz, böyle bir süreçte Giresun’da okulların açılması sonucu yaşanabilecek vaka artışlarından, hastalanmalardan ve en kötüsü ölümlerden yetkililer sorumlu olacaktır. Bu yanlıştan biran önce dönülmelidir” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir