GiresunUlusal

ADD’DE BİRARAYA GELEN GİRESUN’DAKİ STK’LARDAN TARİHİ ÇAĞRI

Giresun ADD'nin çağrısıyla  bir araya gelen STK’lar son günlerde demokrasi ve cumhuriyete yönelik eylemeleri ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonu kınadılar.

dsc_1231
Derneğin lokalinde düzenlenen basın toplantısına; Gürsel Ekmekçi (ADD Başkanı), Emine Şenel (Cumhuriyet Kadınları Derneği), Hayri Şenel,(KESK), Saliha Yayla (Çağdaş Gazeteciler Derneği), Salih Önal(Belediye-İş Sendikası), Fatma Altundaş Demiroğlu (CHP İl Kadın Kolları) Ahmet Köksal(CUMOK) ve DİSK temsilcisiyle, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Eğitimci Hilmi Taşkın katıldı. Her kuruluş kendi görüşlerini açıkladıktan sonra, STK’ların imzaladığı ortak basın açıklaması , ADD Gençlik Kolu Başkanı Oğuzcan Özdemir tarafından okundu.

“İKTİDAR MEŞRUTİYETİNİ KAYBETTİ”
Açıklamada şu görüşler dile getirildi:” İktidar, kendisine muhalif herkesi ve her türlü eleştiriyi susarak sebep oldukları yolsuzluk, yoksulluk, kayırma, rüşvet ve yozlaşmayı gizleyebilmek amacıyla karanlıkları yoğunlaştırmaya çalışıyor.

Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek dil'in arkasına ''tek ses'' eklemeye çalışıyor,

Kendi açtığı yolda gelişen garip şaibeli girişimi ardından ilan edilen OHAL yetkilerini karanlık ihtiraslarını gerçekleştirmek için kullanma dozu giderek artıyor. Fiili bir rejim değişikliğinin diktatörlüğe dönüşmesinin soğuk rüzgarları, aydınlığın ışıklarını birer birer söndürmeye çalışıyor. İçerdeki efelenmeler ise dışarıda üfürüğe dönüşüyor.

Anayasa ve hukukun temel ilkelerini çiğnemekten kaçınmayan iktidar ve lideri, düştüğü ''Anayasayı tağyir, tebdil ve ilga' konumuyla meşrutiyetini kaybetmiştir. Halkımızı, vatandaş ve devlet olarak var olmanın temel haklarının açık ihlali karşısında uyanık olmaya çağırıyor, çağdaş demokratik kitle örgürtleriyle birlikte demokratik tepkilerini göstermeye davet ediyoruz

dsc_1229

Toplantıya önceki dönem milletvekili Rüştü Kurt, önceki dönem CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, STK yöneticileri, ADD üyeleri, bazı CHP üyeleri de katıldı.

                                     ???????????????????????????????????? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir