AktüelGiresun

ADD VE ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ CUMHURİYETİ BİRLİKTE KUTLADI

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Meydanı’nda ortak anma etkinliği düzenledi. Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törene her iki derneğin yönetici ve üyeleri katıldı.ADD VE ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ CUMHURİYETİ BİRLİKTE KUTLADIBurada katılanlara hitaben bir konuşma yapan ADD Başkanı Oğuzcan Özdemir, “29 Ekim teslimiyeti ret eden, direnen ve cesareti olanların bayramıdır.29 Ekim, ‘ Ya İstiklal Ya Ölüm’ diye haykıranların emperyalizmin planlarını bozanların bayramıdır.29 Ekim, Önce Vatan diyenlerin, vatanı namus görenlerin bayramıdır” dedi.

ADD VE ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ CUMHURİYETİ BİRLİKTE KUTLADI

Bayramın yasaklanmasına tepki gösteren Özdemir, “Atatürk’le, Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarıyla hesaplaşma niyetinde olan siyasi iktidarın Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını engelleme girişimini şiddetle reddediyoruz.
Türk milleti, Cumhuriyet Bayramı’nı onurla gururla omuz omuza engelsiz ve yasaksız kutlamayı haketmektedir. Atatürkçü Düşünce derneği milli mücadele ruhunun ve tatürk’ün büyük eseri cumhuriyeti yeniden inşa etme hedefinde dinlenmeden yürümeye kararlıdır” dedi.
ADD Başkanı Özdemir, şunları söyledi:” Cumhuriyetimizin 97. yılına ne yazıkki buruk ve sıkıntılı giriyoruz. dönüştürülen, başkalaştırılan, milli iradeden ve anlayıştan kopartılan tek adam yönetimine evrilen, saray iradesine demirlenmek istenen Cumhuriyeti, Atatürk devrimi esaslarıyla yeniden inşa etmek temel ve görevimiz ve önceliğimizdir. ancak bu şekilde, cumhuriyet iradesi gerçek kimliğine kavuşmuş olacaktır. bu hasret halkımızın ortak talebidir.”
Atatürk cumhuriyetinin yeniden inşası için parlamenter demokratik sisteme geçişin zorunlu olduğunu vurgulayan Özdemir, taleplerini “laiklik milli egemenliğin ve milletimizin güvencesi altında olmalıdır .Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı Atatürkçü düşüncenin kırmızı çizgisidir. Atatürk’ün ekonomi modelini ve sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek gereklidir. Ulusal, laik, bilimsel, eşit, parasız ve karma eğitim vazgeçilmezimizdir. Toplum sağlığı için sosyal devlet anlayışla sağlık sistemimiz yapılandırılmalıdır” cümleleriyle özetledi.ADD VE ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ CUMHURİYETİ BİRLİKTE KUTLADI

Tören dernek üyelerinin günün anısı için toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir