Giresun

ADD, CKD VE EĞİTİM-İŞ TERÖRÜ KINADI

Son günlerde artan terör saldırıları,ADD Başkanı Gürsel Ekmekçi, Eğitim-İş Şube Başkanı Süleyman Çelebi ve CKD Başkanı Emine Şenel tarafından yapılan ortak yazılı açıklamayla kınandı.  Dernekler açıklamalarında, “Askerimize, polisimize, kamu görevlilerimize ve sivil halkımıza karşı ABD işbirlikçisi bölücü PKK’nın yaptığı hain saldırıları kınıyoruz

Barış  görüntüsü arkasına gizlenerek ülkemizin bölünmesine izin verilemez”dediler.

Açıklamada,şu ifadelere yer verildi:  “BOP çerçevesinde Irak’ın ABD tarafından, AKP’nin yardımı ile işgali ile ivme kazanan bölünme süreci, Suriye’ye büyük terör saldırısı ile bu aşamaya gelmiştir.

PKK, Türk Ordusu’nun yaptığı ve oldukça etkili olduğu anlaşılan hava harekatları sonrası saldırılarını artırmış bulunmaktadır. Türk Devletinin parçalanması planının sahibi ABD, PKK’ya karşı yürütülen operasyonları hoş karşılamamaktadır. Türk Devleti egemen bir devlet olarak ABD ile işbirliği içinde devleti yıkmak isteyen bölücü terör örgütüne karşı kendisini savunmaktadır. Ordunun harekatı meşrudur. Ancak, ordunun operasyonlarına karşı önlem de NATO’yu göreve çağırmak olmuştur, kimin, kimin ile aynı cephede olduğu çok açıktır.

Ancak ABD,  Hükümet ile yapılan İncirlik anlaşması ile PYD için güvence almış görünmektedir. Bu durum üzücüdür, Suriye’nin bütünlüğü Türkiye’nin bütünlüğüdür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir