logo

reklam
24 Nisan 2017

ADD BAŞKANI EKMEKÇİ:VATANI İŞGALCİLERE VERMEYECEĞİZ…

GİRESUNLULAR ADD ÖNDERLİĞİNDE ULUSAL EGEMENLİK İÇİN YÜRÜDÜ

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen Ulusal Egemenlik Yürüyüşü, çoğunluğu gençlerden oluşan yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

PTT önünden başlayan ve Gazi Caddesi üzerinden sürerek Atatatürk anıtı önünde sona eren yürüyüşe katılanlar, marşlar söylediler, pankart ve dövizlerle, attıkları sloganlarla referandum sonuçlarına hille karıştırıldığını ifade ederek, YSK'yı protesto ettiler. "Hayır son değil, bu daha başlangıç,", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "vatan sana canım feda" gibi sloganlar atan ADD'lilere, zaman zaman Giresun halkı da destek verdi. 
GÜRSEL EKMEKÇİ: "BU VATANI İŞGALCİLERE VERMEYECEĞİZ,ATAMIZIN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYECEĞİZ"

Yürüyüş sonunda katılanlara hitap eden ADD Başkanı Gürsel Ekmekçi, referandum sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede "anamızın sütü üzerine, çocuklarımızın saçının teli üzerine yemin ediyoruz, bu vatanı bu işgalcilere asla vermeyeceğiz" dedi.

Ekmekçi konuşmasında şunlar söyledi: "Abidik gubidik bir seçimle Siirt'ten milletvekili oldu. Partisi, ''laikliğe aykırı eylemlerin odağı olmak'' suçuyla cezalandırıldığı halde kapatılmadı. Bizlere diplomasını sunamadı, ama cumhurbaşkanı oldu. Ve en son hayır çıkmış bir seçimi evet kazanmış gibi göstererek kendini başkan ilan etti.

Böyle birşeyi kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.
Allahın sopasıdır.Hırsızlık konusunda üretilmiş bir özdeyişten yola çıkarak durumu açıkladı. 'Atı alan Üsküdar'ı geçmiş''!! Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum bu itirafı için. Kendisini kandırabilir.Seçmenini kandırabilir.
Tüm kamuoyunu kandırabilir.Ama dünyayı kandıramaz.Kimse durup dururken ben başkan oldum diye ortaya çıkamaz.Bu sonucu kabul etmeyeceğiz.Çocuklarına bayram armağan edebilmiş yegane adamın ülkesinin, Çocuklara tecavüz edilebilen,Çocuklarla evlenilebilinen,Ucube bir memlekete dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz.Verecek bir canımız var, Ata'mızın başını hiçbir zaman öne eğdirmeyeceğiz".

ADD'nin etkinliği katılımcıların hep birlikte 'Andımızı' okumasıyla sona erdi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?