Giresun

“ADALET YÜRÜYÜŞÜ’YLE BİR SÜREÇ BAŞLADI, ARTIK SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 gün önce Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü, sona erdi."ADALET YÜRÜYÜŞÜ'YLE BİR SÜREÇ BAŞLADI, ARTIK SESSİZ KALMAYACAĞIZ"Yürüyüşün başından beri, son olarak da Tuzla-Pendik-Kaynarca-Dragos etaplarına katılan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı değerlendirmede,  “bu yürüyüş birçok açıdan tarihe geçti. Ama en önemlisi, binlerce insan asla kargaşa ve kaosa izin vermeden, iktidarın eylem ve söylemleriyle özendirmeye çalıştı provokasyonlara gelmeden; demokratik olgunluk içinde ‘Adalet’ başlığı altında demokrasi, hak-hukuk ve özgürlük taleplerini dile getirdi” dedi."ADALET YÜRÜYÜŞÜ'YLE BİR SÜREÇ BAŞLADI, ARTIK SESSİZ KALMAYACAĞIZ"

Yürüyüşe katılan, destek veren herkese teşekkür eden Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “CHP ve genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yeni bir süreç başlattı. Bundan sonra muhalefet partisi özelliğimizin bir gereği olarak, halkımızı temsil etmemizin önüne engel koyarlarsa, buna demokratik, anayasal ve insani haklarımızı kullanarak tepki göstereceğiz. Türkiye’yi demokratikleştirme ve özgürleşme mücadelemiz sürecek. Kıyıma ve haksızlığa adaletsizliğine  uğrayan herkesin sesi olmaya devam edeceğiz.”

"ADALET YÜRÜYÜŞÜ'YLE BİR SÜREÇ BAŞLADI, ARTIK SESSİZ KALMAYACAĞIZ"

GİRESUNLULARA TEŞEKKÜR:"CUMHURİYETİN TARİHİNİ YAZDINIZ, DEMOKRASİNİN DE TARİHİNE GEÇTİNİZ"

CHP Milletvekili Bektaşoğlu “Yürüyüş süresince Giresunlu hemşerilerimin ve örgütümüzün samimi desteğini hep yanımızda hissettik. Zaman zaman da yoğun katılımlar oldu. Bizlere güç ve moral verdiler. Alnımızın akıyla bu sınavdan çıktık. Kurtuluş savaşı ve cumhuriyetin tarihini yazan Giresunlular demokrasinin tarihine geçtiler. ” ifadesini kullandı.
Adalet Yürüyüşü, İstanbul Maltepe’de düzenlenen ve yüzbinlerce kişinin katıldığı mitingle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir