GiresunManşet Üstü

ADA HASTANESİ MEĞER TERTEMİZMİŞ!..


 

Giresun Özel Ada Hastanesi Başhekimi Dr. Cenap Damcı, hastanelerine yönelik iddiaları “asılsız, karalama kampanyası” olarak nitelendirerek; “Sağlıkta ilkleri başarmış bir kurumuz. Hastanemiz hiçbir usulsüzlüğe girmemiş tertemiz bir kuruluştur” dedi.


 

Cenap Damcı, gazetemizin davet edilmediği toplantıda, kendisini ve hastaneyi töhmet altında bırakan konulara üstü kapalı cevaplar verdi. Özellikle İl Sağlık Müdürlüğü’nün şikayetler üzerine başlattığı sayısız soruşturma dosyasını yok sayan tavırlar sergileyen Damcı,  hastalardan veya yakınlarından sahte faturalarla para tahsis ettikleri iddialarını şu cümlelerle açıklık getirmeye çalıştı: “Hastanemizin faturaları aylık olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından rutin olarak incelenmektedir. Yine hastanemizin Sağlık Müdürlüğü tarafından 6 aylık dönemlerde rutin denetimleri yapılmaktadır”


 

Damcı, üçüncü hastane kurulmasındaki muhatabın Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi olduğunu söyledi ve”Burası belediye meclis üyesine, belediye kanununa aykırı olarak tahsis edildiği için Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması sonucu mahkeme kararıyla arazi tahsisi iptal edilmiştir. Daha öncesinde ise aynı arsanın şehirlerarası otobüs terminali ve petrol istasyonu olarak değiştirilmesi hususunda Giresun Valiliği tarafından Ordu İdare Mahkemesi'ne dava açılmıştır. Dava eş değer alan sağlanması koşullarına aykırı olduğu, değişikliğin şehircilik ilkeleriyle planlama esaslarına uygun olmadığının anlaşılmıştır" dedi. 


 

Bu açıklamadan sonra gözler İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Ahmet Bal'a çevrildi. Bal'dan özellikle hastane hakkındaki iddia ve soruşturmalara ilişkin bir açıklama bekleniyor. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir