EğitimGiresun

LEHMANN’DAN ÜNİVERSİTEMİZE ÖVGÜ

Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Başkanı Heinz Lehman, bugün Giresun’da belediyenin ev sahipliğinde yapılacak olan toplantı öncesinde  Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nü  ziyaret ederek Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal ile görüştü.

Belediye Başkanı Kerim Aksu ile birlikte Rektörlük Senato Toplantı salonunda kendisine verilen bilgileri dinleyen Lehman, üniversite-belediye ilişkisini överek yöneticilere teşekkür etti.

 

73d01c49cd

 

LEHMANN: “ÜNİVERSİTEYLE ŞEHRİN İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ SİZ BUNUN BAŞARMIŞSINIZ”

Heinz Lehman, “ Giresun’da bulunduğ.um süre içinde Sayın Belediye Başkanı Giresun Üniversitesi’nden çok bahsetti. Sayın Başkan hem Giresun’la hemde üniversiteyle çok gurur duyuyor ve önemsiyor. Eğitim çok önemli bir mesele ve bende bunu çok önemsiyorum. Giresun Üniversitesi 30 bine yaklaşan öğrenci ve personeliyle genç bir üniversite olmasına rağmen kısa sürede hızla gelişen ve bu gelişimini sürdüren başarılı bir üniversite. Bu beni şaşırttığı kadar mutlu da etti. Üniversiteyle belediyenin ve dolayısıyla şehrin işbirliği içinde olması çok önemlidir. Görüyorum ki Giresun’da siz bunu başarmışsınız. Tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ziyarete, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy,SODEM Temsilcisi Av. Canan Karaosmanoğlu da katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir