logo

reklam
22 Aralık 2015

ABDURAHMAN MUSTAFA GİRESUN’DA KONUŞTU

Suriye Türkmen Meclis Başkanı Abdurrahman Mustafa, son nefeslerine kadar Suriye rejim güçlerine karşı savaşmaya kararlı olduklarını söyledi.
Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’nde bugün düzenlenen konferansa davetli olarak katılan Suriye Türkmen Meclis Başkanı Abdurrahman Mustafa, konferansa gelişinde öğrenciler tarafından Türk bayrakları ile karşılandı. Alkışlarla kürsüye çıkan Mustafa, konuşmasına Suriye Türkmenleri’nin haklı davasında destek olmak için Suriye’nin Halep şehrine Giresun’dan gelip şehit düşen Selami Aynur’u rahmetle anarak başladı.

Abdurahman Mustafa şunları söyledi: “Açıkça görüldüğü gibi Suriye’de savaş tek taraflı bir savaş değildir. Savaş sadece sahada yürütülmemektedir. Atılan her bomba geçmişimizi silmek ve yok etmek içindir. Ne kadar uzak kalmış olsak da kaderimiz de geleceğimizde bir ve tektir. Tek tutunacak tek dalımız devleti ile milletiyle Türkiye’dir. Allah’ın izniyle bu kirli oyunu bozacağız. Çanakkale’de olduğu gibi varlığımıza kasteden bu hain planları bertaraf edeceğiz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Vatanımızı bırakacak değiliz. Birliklerimiz son neferine kadar savaşmada kararlıyız. Allah bir daha bizleri gözden de gönülden de ırak bırakmasın”

Mustafa," Türkmen Dağı düşüyor demek, orada 3 yıldır mücadele eden kahraman Türkmen gençlerimize haksızlık olur. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun davamıza inancımız ve mücadelemiz devam edecektir. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Türkiye’nin destekleri devam etmektedir. Gerek Türk devletinin, gerekse Türk milletinin destekleriyle yalnız olmadığımızı biliyoruz. Tek dayanağımız, tutunacak tek dalımız devletiyle, milletiyle Türkiye’dir" diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?