GiresunManşet ÜstüUlusal

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL GİRESUN’DA..

2013-1728-5Giresun bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ağırlıyor. Geceyi Ordu'da geçiren Gül'ün Giresun programı başladı.

Sabah Ordu-Giresun Havaaanı, Bulancak Sarayburnu Camisini  ziyaret eden cumhurbaşkanı, Giresun Valiliği önünde kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. 

"FINDIĞIN MERKEZİNDE OLMAKTAN MUTLUYUM"

Gül, vatandaşları selamlayarak gösterilen ilgi ve sevgiden duyduğu mutluluğu belirtti. Uzun süredir Giresun'a gelen ilk Cumhurbaşkanı olmasının kendisini mutlu ettiğini söyleyen Gül, yaptığı konuşmada,“Bu güzel ilimize Karadeniz’in cennet bölgelerinden birisi incisi fındığın merkezi Giresun’da olmak  çok uzun yıllar Cumhurbaşkanının ziyareti gerçekleşememiş. Bunu bugün Cumhurbaşkanı olmak bana gerçekten ayrı bir mutluluk ve memnuniyet  veriyor. Bugün güzel havayla birlikte buranın güzelliğini, bu cennet vatanımızın cennet gibi yemyeşil bu güzel şehrinin bütün güzelliğini görme fırsatı çıktı" dedi.

" BİRBİRİMİZİ ANLAYACAĞIZ, FARKLILIKLARA SAYGI GÖSTERİP SEVECEĞİZ"

Gül konuşmasında, şunları söyledi:"Sizlerin uzun yıllardır beklediğiniz hizmetler gün gün hep ayağınıza geliyor. Ordu-Giresun Havaalanını inceledik denizin ortasında 3500mlik pist bitmiş,doldurmalar tamamen olmuş, dünyadaki ender projelerden birisi gerçekleşiyor. İnşallah yakın zamanda oranında hizmete girdiğini hep beraber göreceksiniz. Bütün bunlar sizin için sevgili vatandaşlar, siz devletine milletine bağlı yeri geldiğinde canını veren insanlarsınız. Gazilerimizi aranızda gördüm bu kadar fedakarlıklar yapan insanlar olarak şüphesiz ki  her türlü hizmete layık insanlarsınız. Devletimiz bunun için var. Bütün kamu görevlileri bunun için var. Halka hizmet için halkın beklentilerini gerçekleştirmek için var. Çok şükür ki bu yolda çok güzel hizmetler yapılıyor. Eski senelerle bu yılları karşılaştırdığınızda ne kadar güzelliklerin değişikliklerin ilerlemenin olduğunu herhalde hep beraber görüyoruz. Dün Samsun’a indim oradan gelirken Türkiye’nin en uzun tünellerinden geçtim. En güzel yollarından geçtim. İşte söylediğim gibi bugün havaalanı onu inceledik. Daha yapılacak muhakkak ki çok şey var. Çocuklarımıza onların geleceklerine yatırım yapmak için devletin görevlileri hükümet, herkes gece gündüz çalışıyor. Niçin, geleceğimize daha güzel Türkiye bırakalım diye. Sizin noksanlıklarınız, istekleriniz, talepleriniz, bütün bunlar dikkate alınıyor, bütün bunlar muhakkak ki, gerçekleşecektir. Bundan emin olun. Yeter ki, bizler birbirimizi sevelim, birbirimize saygı gösterelim. Tabi ki bir ülkede çeşitlilik olacak. Değişik siyasi partilerimiz değişik fikir akımları, görüşleri, tüm bunlar demokrasinin gereği. Ama yeri geldiğinde hepimiz birlik bütünlük içerisinde olacağız. Birbirimize sevgi göstereceğiz. Birbirimizin farklılığını anlayacağız. İstikrar, huzur olacak ve o zaman hizmetler çok daha hızlı olacak. Bir sinerji, enerji doğacak"

Gül, en büyük arzusunun bütün illeri gezmek olduğunu kaydederek" Birçok ilimize gittim. Bugün gün boyu Giresun’da olacağım. Vilayetimizden şimdi bilgi alacağım. Eksiklikler noksanlıklar yapılan işlerle ilgili hep bilgiler verecek. Belediyeyi ziyaret edeceğim. Belediye başkanından şehrin gelişmesiyle ilgili yine bilgiler alacağım. Burada başka ziyaretlerim olacak. Ve inşallah Ankara’ya döndüğümüzde de bütün bunları en iyi şekilde takip edeceğiz..”şeklinde konuştu.2013-1728-15

GÜL'E GÜLDEN KEMENÇE…

Konuşmanın ardından Çanakçı ilçemizin Kuşköy köyünden bir grup  Cumhurbaşkanına kuşdilinden örnekler sergilediler. Görele’den bir ekipte üzeri gül işlemeli olan kemençeyi takdim ettiler.2013-1729-1

Gül Vali Hasan Karahan'ı makamında ziyaret edip şeref defterini imzaladıktan sonra Valilikten ayrıldı.

Cumhurbaşkanını Abdullah Gül'ü Valilik önündeki karşılama törenine;  Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Nurettin Canikli, Mehmet Geldi, Adem Tatlı, Selahattin Karaahmetoğlu, Eski İçişleri Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin,Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve diğer protokol mensupları  katıldı. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir