logo

reklam

AB FİLM GÜNLERİNE GİRESUN’DA YOĞUN İLGİ VAR

Giresun'un da aralarında bulunduğu 6 ilde birden düzenlenen Avrupa Birliği 6.İnsan Hakları Film Günleri, ilk gösterimlerle başladı. Giresun Belediyesi'nin organizasyonuyla Vahit Sütlaç Tiyatro Salonu'ndaki film günleri ilk gün yoğun bir izleyici ilgisiyle karşılaştı.

Film Günlerinin açılış konuşmasını yapan Genel Koordinatör Ezgi Yalınalp, ücretsiz ve dört gün devam edecek etkinliklerde ilk iki gün toplam 8 film gösterileceğini, Cumartesi ve Pazar günleri 8 çocuk filminin gösterimi ile etkinliğin sona ereceğini söyledi.

Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez ise böyle bir etkinlik için Giresun'un seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

İlk gün Tam Gözlerimi Açarken, Bir Yanılgıya Bakış, Mücadele ve Ötekiler  filmlerinin gösterimi yapıldı. Ardından da sinema ve tiyatro sanatçıları; Güven Kıraç, İskender Altın, Nazif Usluve Doğan Turan'ın katılımıyla  İnsan Hakları ve Sanat konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. 

Film günlerindeki ilk gün filmlerini, Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, öğretim görevlileri Mehtap Özsoy, Gülşah Doğanay, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. İsmail Cem Feridünoğlu, Yrd: Doç.Dr. Berrin Avcı ile birlikte izlediler. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?