GiresunSiyaset

AAA HAYRET!.. CHP AÇIKLAMA YAPTI

Seçim sonrasında uzun süredir gündemde konuşulan konulardan uzak kalan ve sessizliğe bürünen CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, basın açıklamasıyla ortaya çıktı.  Bilge,  şehir içi geçişinde uygulanacağı söylenen “dal-çık” projesine tepki gösterdi.

Fikri Bilge yaptığı açıklamada, AKP”ye seslenerek ” Giresun kamuoyunda aylardır tartışılan “dal-çık, bat- çık “hikayesi kamuoyunu oyalamaktan öteye bir şey değildir, battınız çıkamıyorsunuz.
Yaptığımız incelemeler neticesi bu proje teknik olarak riskli olduğu gibi, Giresun kent yapısına zarar verecektir.
İktidar partisi imar planına işlenen valilik önündeki kavşağı neden yapmıyor?  Bu konuyu çıkıp Giresun halkına açıklamalılar” dedi.
Bilge açıklamasını şöyle sürdürdü: “Giresun için en önemli ulaşım projesi çevre yoludur. 17 yıldır renkli kağıtlardan anlatılan çevre yolu için somut bir ilerleme yoktur.  Seçim zamanları milletvekilleri, il başkanları çevre yolundan bahsediyor, sonrasında bir gelişme sağlanamıyor.
Ordu, Samsun, Trabzon, Rize çevre yolunu tamamlarken, sadece Giresun için çevre yolu projesi vaatten öteye gidememiştir.
17 yıldır tek başınıza iktidardasınız, Giresun menfaatine, halkın menfaatine bir proje yapında biz de sizleri tebrik edelim. Halkı vaatlerle oyalamayın, icraat yapın.
İktidar Milletvekilleri, çevre yolu projesini tüm yönleri ile, nereden başlayıp, nerede tamamlanacağını, geçiş güzergahını, başlangıç ve bitiş tarihini Giresun Halkına açıklamak, anlatmak zorundadır”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir