EğitimGiresun

CUMHURBAŞKANINA VERİLEN VALİ SÖZÜ…

24 Kasım Öğretmen Günü, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı. 

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve istiklal marşının ardından kutlamalara Vahit Sütlaş Kültür Salonunda devam edildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda, görevine yeni başlayan ve emekli bir öğretmen konuşma yaparak duygularını dile getirdiler.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ilimizde bu yıl 379 yeni öğretmenin göreve başlamasıyla yaklaşık 5200 öğretmenle eğitim-öğretim hizmetlerini yürüttüklerini bu öğretmenlerin her gün heyecanla okula işbaşı yaptıklarını söyledi.2013-1734-5

Vali Hasan Karahan da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün  Giresun ziyaretine de değindi. Vali Karahan, “Sayın Cumhurbaşkanımızı sevgiyle, coşkuyla, muhabbetle bağrımıza bastık. Memnun ve mutlu olarak ilimizden ayrıldılar. Cumhurbaşkanımıza Giresun’un eğitim öğretimiyle ilgili bilgi aktararak ilimizin eğitim – öğretimde önümüzdeki yıllarda ileri seviyelere geleceği sözünü verdim. Cumhurbaşkanımıza mahcup olamamak için hep birlikte özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.” dedi.

Vali Karahan sözlerini şöyle tamamladı. “Bugünü değil geleceği görerek, geleceğe inanarak, kendimize güvenerek öngörüde bulunmalıyız. Kutsal bir görev yapan öğretmenlerimizin kendilerini sürekli yenilemesi lazım. Ancak böyle olursa eğitimde çağdaş gelişmelere ulaşabiliriz. Giresun da ki tüm öğretmenlerimizden memnunuz. Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü de unutmadan, bizleri mahcup etmeden görevinize devam edeceğimize inanıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Konuşmanın ardından Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazanan öğretmenlerin belgeleri ile çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Vali Hasan Karahan, Milletvekili Mehmet Geldi, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, ve Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan tarafından verildi.

Etkinlikte, Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencilerinin oynadıkları Sonsuzluğa Akan Pınar adlı tiyatro oyunu izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir