Giresun

6 MİLYONLUK YENİYOL PROJESİ BAŞLADI

Giresun Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı önemli projelerden olan Yeniyol Projesi’ni start aldı. Başkan Aksu,  çalışmaları yerinde izledi ve esnaflarla ve mahalle sakinleri ile değerlendirmeler yaptı. Aksu, araç parkı ile ilgili sorular üzerine , “ araçlara değil insana hizmet üretiyoruz “ dedi.

Sagae Caddesi girişinden yürüyerek çalışmaları yerinde inceleyen Aksu , esnaflara ve mahalle sakinlerine proje hakkında bilgi verdi: Başkan Aksu; “ Sahil yolundan girdiğimizde Sagae Caddesi ile Sütlaş Köprüsüne kadar olan bölümü kısa sürede asfaltlayacağız. Yeniyol Projesi olarak isimlendirdiğimiz proje, Sagae Caddesi, Yeniyol, Orhan Yılmaz Caddesi ve İnönü Caddesini takip ederek Valilik Binası önünden Sahil Yoluna bağlanacak. Bu güzergahta elektrik direkleri kaldırılıp, enerji hatları yeraltına alınıyor. Gecikmemizin nedeni doğalgaz çalışmasıdır. Yeniyol Projesini 2015 yılında bitireceğiz . Bir ayda 6 kilometre olan yolu, yaklaşık 100 dönümlük asfalt yapacağız.“ dedi.

Esnafların ve vatandaşların sorularını yanıtlayan Aksu şunları dile getirdi:" Yeniyol’a esaslı bir proje yaptık. 30 yıl sonra yapılan bu proje ile bölge modern bir işlev kazanacak. Artık kaldırımların işgal edilmesine izin vermeyeceğiz. Bu projede en fazla araç parkı konusu soruluyor. Biz bölgeye 200 araçlık otopark yaptık. Yeni bir park alanı daha oluşturuyoruz. Evinin önüne değil 100 metre ileriye park yapacağız. Yollar, kaldırımlar araç için değil insan içindir. Biz insana yatırım yapıyoruz. Esnafımızın, vatandaşımızın görüşlerini alıyoruz. Sizlerden de çalışmalarımıza destek bekliyoruz. 2015 yılında 2 büyük projemizi daha başlatacağız. Yeniyol Projesinin Belediyemize maliyeti yaklaşık 6 milyon lirayı geçecektir.“ 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir