AktüelGiresun

6 CAN ALAN MENFEZDEKİ İHMAL KÖPRÜYLE KAPATILIYOR

TİREBOLU-DOĞANKENT YOLUNDA ÇÖKEN MENFEZ YERİNE KÖPRÜ YAPILIYOR

22–23 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel afeti sırasında çöken ve 5 askerin şehit olduğu bir dozer operatörün kaybolmasına neden olan menfezin yerine köprü yapılıyor.  

6 CAN ALAN MENFEZDEKİ İHMAL KÖPRÜYLE KAPATILIYOR

 

                       VALİ KÖPRÜ İNŞATINI İNCELEDİ

Giresun Valisi Enver Ünlü, hasar gören yollar ve köprülerde yapılan çalışmalar ile kaybolan vatandaşlarımızı arama-kurtarma çalışmalarını yakından takip ediyor.
Ünlü, Tirebolu-Doğankent karayolunda yapımına başlanılan Muttab Köprüsünün inşaatında incelemelerde bulundu ve kaybolan Greyder Operatörü Ali Akbulut’u arama çalışmaları hakkında da AFAD yetkililerinden bilgi aldı.
2020 yılsonuna kadar bitirilmesinin planlanan köprünün 92.4 metre uzunluğunda ve 3 açıklıklı olacağı belirtildi.
ÖLENLER ÖLDÜKLERİYLE KALDI

Bilindiği gibi 6 can alan menfezle ilgili sel afeti öncesinde alt bölümündeki dere yatağından kum-çakıl şantiyeleri tarafından malzeme alındığı için çökeceği ihbarları ve şikayetleri yapılmıştı. Ancak İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin ve Özel İdare, Karayolları dilekçelerle yapılan şikayetleri dikkate almamışlar, adeta ölüme davet çıkardıkları iddiasıyla suçlanmışlardı. Ancak tüm bunlara rağmen bu kişi ve kurumlar hakkında bugüne kadar adli ve idari hiçbir soruşturma yapılmadı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir