Spor

BASKETBOL HEYECANI

Üniversitemizin organize ettiği, “Giresun Üniversitesi Basketbol Yaz Şenliği” 29 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 11:00’da Gazi Paşa Yerleşkesi Spor Salonu’nda başladı.

Giresun Üniversitesi, İstanbul Fatih Koleji, Rize Gençlik Spor, Trabzonspor’un yıldız takımları yer aldığı şenlikte; üniversitemizi ve ilimizi tanıtmanın yanı sıra, basketbol sporunun ilimizde daha fazla yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Yoğun bir katılımla başlayan Basketbol Şenliğinin açılış törenine katılarak bir konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir KADAKAL; “Ümit ediyorum ki bu faaliyetler Türk sporuna ve sizlerin gelecekteki spor yaşantınıza olumlu katkılar sağlayacaktır. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu etkinlik, Üniversitelerin asli görevi olan eğitim-öğretim ve bilimsel faaliyetlerin yanı sıra Üniversite ve şehir bütünleşmesinin güzel bir örneğini teşkil etmektedir.RTEmagicC_00_29agust_bask__12_.JPG

Katılan tüm takımlarımıza, teknik heyetlerine ve görev alan hakem arkadaşlarımıza ve bizi yalnız bırakmayan basınımıza teşekkür ediyor, tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan Maçlar ve sonuçları şöyle oldu:

Yıldızlar Kategorisinde

Rize Gençlik Spor 73 – İstanbul Fatih Koleji 67

 

Giresun Üniversitesi 65 – Rize Gençlik Spor 28

Küçükler Kategorisinde

Rize Gençlik Spor 58 – Giresun Üniversitesi 38 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir