Giresun

KİM DİNLER ALİ KARA’YI?

SEFER İPTALLERİ DURSUN, KIBRIS, ANTALYA, İZMİR, ALMANYA DİREK SEFERLERİ KONULSUN...

 

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turan’a mektup göndererek Ordu-Giresun Havaalanı’ndaki sorunları anlattı

Kara mektubunda, “Ordu ve Giresun İllerinin ortak kullanımı için inşa edilen ve 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan hava alanı üç yılda 21 bin 549 uçak seferi 2 milyon sekizyüzbin yolcu kapasitesi ile 56 hava alanı içinde en fazla çalışan ilk 17 hava alanı arasında yerini alan kuruluşumuzun daha kaliteli ve verimli hizmetler verebilmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının belirlediği aşağıda maddeler halinde sıralanan sorunların çözüme kavuşturulmasını saygı ile arz ederiz” dedi.

Ali Kara mektubunda şu talepleri dile getirdi: “Hava şartlarına bağlı olarak sefer iptallerinin sıkça yaşandığı havaalanımızda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız verilerek sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması ilimiz ve bölgemiz açısından son derece önemlidir.

Havaalanımızın güney yönünün birden yükselen arazi yapısı nedeniyle güvenli inişler için hava meydanımıza Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 30 km. yarıçaplı bir X-BANT Radar ihtiyacı bulunmaktadır. Ülkemizde 56 havaalanı içinde yolcu hizmeti açısından 17’nci sırada olan havaalanımızın yoğun talep nedeniyle ek seferler konulmaması sonucu komşu vilayetlerde ki havaalanlarına göre ücretlerin yüksekliği haklı olarak vatandaşın tepkisini çekmekte ve şikayetler artmaktadır. Bu şikayetleri giderecek tedbirlerin ivedilikle alınması önem arz etmektedir. Havaalanımızdan daha önceleri yapılmakta olan Kıbrıs-Almanya-Antalya ve İzmir seferlerinin yoğun talep olmasına rağmen kaldırılmasının sebepleri arasında uçak yetersizliği ve personel noksanlığı gösterilmesinin mazeretinin çözüme kavuşturularak bu seferlerin talep olduğu sürece devam etmesinin sağlanmasını saygı ile arz ederiz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir