logo

reklam
11 Temmuz 2017

GİRESUN KADINLARINA ‘KADIN MECLİSİNDE TOPLANMA’ ÇAĞRISI

Giresun Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Yılmaz Ertürk “Bizim sloganımız; Giresun ve İnsan. O nedenle hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün kadınları bu meclis çatısı altında birlikte çalışmaya davet ediyorum” dedi.

İki buçuk ay önce Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri tarafından başkanlığa seçilen Ertürk, bu kısa zaman içinde anlamlı etkinliklere imza attıklarını belirterek de “Çocuk Yuvasını ziyaret ettik. İl dışına bir gezi düzenleme planımız var. Kadın emeğinin görünür kılınması, kadın eğitimi, kadınlara meslek edindirme çalışmaları gibi projelerimiz de gündemde” ifadelerini kullandı.

Giresunlu ünlü ses sanatçısı Huri Sapan’ı konuk eden, birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy’u ziyaret eden Kadın Meclisi’nin Başkanı Fatma Yılmaz Ertürk çalışmalarla ilgili şunları dile getirdi: “İki buçuk ay önce bu göreve başladım. Öncelikle beni bu göreve layık gören herkese teşekkür ederim. Giresun’u seviyoruz ve arkadaşlarımızla birlikte şehrimize imkanlarımız ölçüsünde güzel hizmetler sunmak için çaba harcıyoruz. Kadın Meclisinde görev alan arkadaşlarımızla Çocuk Yuvası’nı ziyaret ettik. Çocuklarımıza çeşitli hediyeler de götürdük. Hayallerini çizmelerini istedik. Hepsi de pırıl pırıl çocuklar. Onlar bizim çocuklarımız, ilgilenmek hepimizin görevidir.

İL DIŞINA GEZİ

 Yine arkadaşlarımızla fikir alışverişi yaparak bir gezi planı yaptık. Muhtemelen 30 kişilik bir grup olacak. Hiç il dışına çıkmamış kadın arkadaşları tespit edip Çanakkale ve Eskişehir’i görmelerini sağlayacağız.

HALKEĞİTİM’LE İŞBİRLİĞİ

Ayrıca Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak eğitim, meslek edinme ve destek konularında kadınlarımıza yardımcı olmayı da gündemimize aldık. HURİ SAPAN’LA BAŞKAN’A ZİYARET

Giresunlu sanatçımız Huri Sapan’ı Filika Fındık Evi’nde konuk ettik. Kadın arkadaşlarla birlikte sohbetimiz oldu kendisiyle. 53 yıldır sahnede olan bir sanatçıdan da öneriler aldık. İstanbul’da “Giresunlu Kadınlar Elele” adlı bir dernek olduğundan söz etti. En kısa zamanda kendisinin de desteği ile bu derneği ziyaret edeceğiz. Bu derneğin çalışmalarından, deneyimlerinden yararlanmayı hedefliyoruz. Sevgili Huri Sapan’la Giresun Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Murat Ersoy’u da ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulunduk. BÜTÜN KADINLARA ÇAĞRI

Bütün Giresunlu kadınlara çağrımdır; gelsinler bu meclis çatısı altında iş ve güç birliği yaparak, şehrimizin sorunlarına, biz kadınların sorunlarına birlikte çözüm üretelim”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?