logo

reklam
23 Mayıs 2013

36. Uluslararası Giresun Aksu Festivaline Bakış

Festival ateşinin yakılması ve yapılan havai fişek gösterisinin ardından sahne alan ünlü sanatçı Haluk Levent, şarkılarıyla Giresunlulara muhteşem bir gece yaşattı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Sanatçı Haluk Levent’e fındık heykeli ve Giresun fındığı hediye etti. Başkan Aksu, yaptığı konuşmada, "Bütün gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum, Ata`mızı da sadece bugün değil her gün anmaya devam edeceğiz. Tüm Cumhuriyetçilere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu gece aramızda olan sanatçımız Haluk Levent’e bizleri hiçbir davetimizde yalnız bırakmayarak buraya geldiği içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Hediye töreninin ardından Giresunspor’un bayan taraftar grubu amazonlarda sahnede Sanatçı Haluk Levent’e Giresunspor forması ve atkısı hediye ettiler.

Pankart açarak kendisiyle şarkı söylemek isteyen bir gençle ve dans etmek isteyen bir bayanla sahneyi paylaştı.Yaşlı bir bayanı aşağı inerek yukarı çıkmasını sağlayıp elini öperek dans etti.

Festivalimize değer katan Azerbaycan ekibimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekibimiz, Polonya, Litvanya, Amerika, Kardeş şehrimiz Şaki’den gelen Belediye Başkanımız, Japonya Sagae’den gelen Belediye Başkan Yardımcımız ve Tekirdağ Belediyesi ekibi.Kardeş Şehirler sergisi güzeldi. Ama Can Akengin Sergi salonunda niye açılmadı. Sergi salonunda sergilenecek eserler yok muydu?

Aksu şenlik alanındaki açılışın ardından Türk Yıldızları saat 14.30’da Liman sahasında muhteşem bir gösteri sundu..

Bir diğer konuda basının yarın ki programın belediyenin sitesinde yayınlanması çok yerinde olduğu görüldü. Tiyatro Günleri de aynı şekilde yazılsa daha da artacaktı tiyatro izleyicileri.

Festival Organizasyonunun düzenleme işi içinde mi bilmiyorum. Ancak; düzenleme işinde ise o kişiyi organizatör olarak görmek belediyenin organize işinde başarılı olamadığını gösteriyor. İlk tanıtım toplantısında arkadaşların sorusuna anlam verememiştim demek ki gerçek payı varmış. Belediye organize işini bilmiyor ya da o kişiyi işe almış haberimiz yokmuş.

Şarkıcı Göksel’ in konserinde uygulamalar görevlileri çileden çıkardı. Sarkıcı’ nın menajeri çevreyi sürekli germek için çaba harcarken, yaka kartı olan basın mensuplarına sadece iki şarkı için çekim izni verildi, ardından sahne alanından da çıkmaları istendi.

Grup Model’de Göksel’i aratmadı. Hem de 21.30 kadar bekledi. Bekletmek huyuymuş diyorlar. Başkan Kerim Aksu bile bekledi. Beklerken de fotoğraf çektirdi. Bu akşamki halk oyunları oynanmadı. Ama yine gelenler vardı!

Bir de sunuculuğu 20 yıldır yaptığını sunuculuk yaptığını söyleyen arkadaş sunumlarında sürekli pot kırmaya devam ediyor.

Birde belediye tuvaletleri hem de festival günlerinde kapalıydı. Kapısında da “arızalı” yazıyordu. 

“Can Akengin” Şiir yarışmasına değinelim. Son katılma tarihi 5 Mayıs mı 7 Mayıs mı? Ankara’daki jüri açıklandığı halde, Giresun’daki eserleri kim inceledi.!

Giresun bizimdir.  En iyisini yapmaya çalışalım 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...