Aktüel

33’üncü Ahilik Haftası kutlanıyor

14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenen 33. Ahilik Haftası Programı, Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalar ve ilin ahisi seçilen Halil İbrahim Aydın’ın “Şed Kuşatma” töreni ile devam etti.
Törenin ardından Vali Yardımcısı Dr.Hasan Tanrıseven, Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, Giresun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara ve meslek kuruluşlarnın temsilcileri, Vali Enver Ünlü’yü makamında ziyaret etti. Ünlü burada yaptığı konuşmada “tüm esnaf ve zanaatkârlarımızın ahilik haftası kutlu olsun. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayata uygun olarak; temizlik, maske ve mesafe kurallarına her zamanki gibi azami ölçüde özen gösterelim. İlimizde yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören esnaf ve zanaatkârlarımıza bu vesileyle bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.
Vali Ünlü tarafından; İlin ahisi Halil İbrahim Aydın, İlin kalfası Alican Teke ve İlin çırağı Yusuf Yalçın’a plaket ve hediyeleri takdim edilmesinin ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.
Gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından “Ahilik Kutlama Komitesi” tarafından esnaflar ziyaret edilerek maske ve fular dağıtımı gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir