logo

reklam
24 Aralık 2015

ALUCRA’DA MYO ÖĞRENCİLERİ SARIKAMIŞ İÇİN YÜRÜDU

Alucra Turan Bulutçu MYO öğrencileri Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü yaptı. Üniversiteden ilçe merkezine, oradan da şehitliğe doğru yapılan yürüyüş halktan büyük destek gördü.

Meşaleler geceyi aydınlattı.

Üniversiteliler ellerinde meşale ve bayraklarla bütün ilçeyi yürüyerek geçtikten sonra şehitliğe doğru yürüdü. Havanın soğuk olmasına aldırmayan öğrenciler  sloganlar atarak tarihlerini unutmadıklarını gösterdi. Özellikle şehir merkezinden geçen yüzlerce öğrenciyi gören halk üniversitelilere büyük destek verdi. “Allah sizleri var etsin geçler” diyenlerin yanında ellerini açıp dualar okuyan Alucralılar yürüyüşe canı gönülden katıldıklarını gösterdi.

ATBMYO-Sarikamis13

Şehitlikte duygusal anlar

Alucra Turan Bulutçu MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr Onur Tosun, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör Mehmet Akif Sarı, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar ve Medya İletişim Bölümü Öğr. Gör. Salih Erkut Boz’un da hazır bulunduğu yürüyüşte Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı yaptığı konuşmada  askerlerin yaşadıklarını anlatarak “ sisten göz gözü görmediği bir ortamda askerlerimiz soğukla mücadele etmenin yanında bir de tanıyamadıkları için iki ayrı asker grubumuz  bir birine ateş açmıştır. Yaklaşık bin askerimizin bu sebeple şehit olduğu Sarıkamış’ta Tüm olumsuzluklara rağmen askerlerimiz vazgeçmemiş yürümüşler ve şehadete yürümüşlerdir” dedi.

ATBMYO-Sarikamis16

Şehit Birkan Gündüz unutulmadı

Diyarbakır Sur’da şehit olan Şebinkarahisarlı Uzman Çavuş Birkan Gündüz (25), Sarıkamış Anma Yürüşü’nde unutulmadı. Şehit askerin fotoğrafını taşıyan öğrenciler “şehitler ölmez vatana bölünmez” sloganları attı.

Alucra Merkez Cami Müezzini Tahsin Topsakal’ın okudu Kuran-ı Kerim ile tören sona erdi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?