logo

reklam

BİR GARİP 30 AĞUSTOS…

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenleri yaşanan terör olayları nedeniyle yayımlanan  Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda sade bir törenle kutlandı. Program, çelenk koyma ve tebriklerin kabulü şeklinde  gerçekleştirildi.

 

 

 

DSC_7095

Giresun Valiliği önündeki tören alanında yapılan törene, katılan tek milletvekili Bülent Bektaşoğlu oldu.

DSC_7078

Bu yıl ki törenlerde protokol geleneklerine aykırı bir ilk de yaşandı. Bakanlık görevi sona eren ve milletvekili dahi olmayan Nurettin Canikli’nin, kutlama telgrafı adı altında gönderdiği mesaj,sunucu tarafından alanda bulunanlara okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı ise Canikli’nin mesajından sonra okundu.

Tören Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksuve Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgenerel Mustafa Doğru’nın Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı. 153Y
Ardından Valilik Makamında; Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Bülent Bektaşoğlu, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu ile birlikte tebrikleri kabul etti.

DSC_7088

Törenlere, Vali Hasan Karahan, Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mahir Kadakal, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Remzi Oğuz Yılmaz ve Recep Uzal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, daire amirleri, askeri yetkililer, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?