GiresunSpor

3 HAFTADIR YENİLİYORLAR…

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Yeşilgiresun Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde İstanbul BB. Basketbol takımını ağırladı. 

Parkeye Marcus Hall, Yunus, İsmail, Heytvelt ve Oğuz beşlisiyle çıkan Dev Çotanaklar, karşılaşmaya 7-0’lık mağlubiyet serisiyle başladı. Yeşil Beyazlılar, bu seriyi Marcus(3), İsmail(3) ve Heytvelt(3)’le peş peşe bulduğu sayılarla bozsa da ilk periyot 21-21 eşitlikle, ilk yarıda 37-40 sona erdi.

Üçüncü periyotta rakip potaya 19 sayı bırakan Dev Çotanaklar, bu periyotta farkı 3’e indirdi.(56-59).

Son periyotta Yeşil Giresun Belediyespor’un savunma değişiklikleri İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un hızını kesmedi ve konuk ekip sahadan 11 farkla galip ayrıldı.(70-81)

İSTATİSTİKLER
Yeşil Giresun Belediyespor’da Marcus Hall 14 sayı, Ümit Türkoğlu 10 sayı, 4 ribaunt, Yunus Çankaya 13 ribaunt, 7 sayı, 5 asist, Joshua Heytvelt 18 sayı, 8 ribauntla oynadı.

Konuk takımda ise 9 oyuncudan skor geldi, Marque Perry 15 sayı, 5 ribaunt, Recep Doğrusöz 11 sayı, Tufan Önen 15 sayı, Eric Buckner 17 sayı, 16 ribauntluk performans oluşturdu.

Yeşilgiresun Belediyespor Koçu Yücel Platin, maç sonrası yaptığı açıklamada, şunlaarı söyledi. "Çok üzgünüz. Gerekli tedbirleri alacağız. Bir enerji problemi var. Basketbol detayıyla alakalı olduğunu zannetmiyorum. Kaldı ki kariyerimde işlerin bu kadar tersine döndüğünü hatırlamıyorum. Çok üzgünüm. Seyirci de haklı olarak tepki gösterdi. Çok haklılar. Kaybetme şeklimiz keyifsizleşmeye başladı. Bende kendime göre düşüneceğim. Böyle gitmeyecek. En sert önlemleri alacağız. Şehir çok küçük. Bazen saklanmak istersin. Saklanamıyorsun. Çocukların ve benim kafam eğik. Bir sürü kişiden eleştiriler alıyoruz. Bu maç bize ağır geldi. Giresun çok sevdiğim bir şehir, sevdiğim bir yönetim. Hiçbir şey kaçmadı. Sezon sonunda yine 1. bitirebiliriz”

f77136052d

Yeşilgiresun Belediyespor karşılaşmasını, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Zeki Atlı diğer protokol üyeleriyle birlikte izledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir