AktüelGiresun

3 ARALIK ENGELİLER GÜNÜ KUTLANDI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. Burada Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve ardından İstilal Marşı^’nın okunmasıyla sürdü.

Törene, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk engelli derneklerinin temsilcileri katıldı.

 

 

DSC_2948

Ardından da Aile ve syal Politikalar İl Müdürlüğünün öncülüğünde Teyyaredüze Mahallesindeki Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde etkinlik düzenlendi.

 

2014-1230-4

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun’da günün anlam ve önemine değinen konuşmasının ardından bir konuşma yapan Vali Karahan, “İlimizin imkânları nispeten iyi ama bunda sınır yok. Engelli kardeşlerimizin sorunlarını gidermek ve çözebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Siz değerli velilerimiz bu işte en fazla yükü çeken sizlersiniz. Tabi kî bu konuda sizleri biraz olsun rahatlatmak ve yükünüzü birazcık olsun hafifletmek amacıyla bizlerde kamu gönüllüleri ve görevlileri olarak elimizden gelen gayreti yapıyoruz. Sivil toplum örgütlerine de ciddi bir şekilde engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için uğraşıyorlar. Bizde Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü olarak büyük hizmetler yaparak büyük bir yol aldık. Bu hizmetler memur zihniyetiyle yapılmıyor birazda aşkla şevkle yapılıyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Bocce şampiyonasında kupa alan engellilere hediyeleri Vali Karahan tarafından verildi.

Program engelli öğrencilerin koro gösterileriyle devam etti. Engellilerden oluşan koro halk müziği ezgileri, halaylar, mehter takımı gösterisi ve oyunlarla izleyicileri coşturdu. 2014-1230-6

Programa Vali eşi Şule Meral Karahan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, bazı daire amirleri, engelliler ve engelli yakınları katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir