logo

reklam
12 Ekim 2015

GİRESUN’DA ANKARA KATLİAMINA PROTESTO

Ankara'da 97 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısı, Giresun'da KESK, DİSK, TTB, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katıldığı yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.

 

 

 

 

KESK

Debboy mevkisinden başlayan yürüyüşe katılanlar, saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları ve pankartarla Hükümet aleyhine sloganlar atarak Atatürk Meydanına geldi. Grup adına açıklama yapan KESK Giresun Dönem Sözcüsü Süleyman Özyazıcı, "Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız. Katliamı ve katilleri asla unutmayacağız" dedi.10 Ekim'de Ankara'da düzenlenen Emek Barış ve Demokrasi mitingine, dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı barışı savunmak için yollara düştüklerini kaydeden Özyazıcı şöyle konuştu."Türkiye'nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. Türkiye'nin göbeğinde, Ankara Garı'nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz.Ankara'nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz. Acımız büyük, yaralarımız derindir. Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok. Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz."12074934_565855046887105_8790534171833818611_n
Eyleme CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu bazı CHP yöneticileri ve milletvekili adayı Basri Gürsoy da destek verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?