AktüelGiresun

25. KÜMBET FESTİVALİ SONA ERDİ

25. Uluslararası Dereli-Kümbet Kültür ve Sanat Festivali yapıldı. Aymaç mevkiinde yapılan festivale, önceki yıllara göre halkın katılımı az oldu.

DSC_5484

VALİ İLE İLK TEMAS …

 Festivale yeni görevine başlayan Giresun Valisi Vali Hasan Karahan da katıldı.Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikl,,Milletvekili Mehmet Geldi'nin, ilk kez karşılaştıkları Karahan'a protokol tribününde ille ilgili bilgiler aktardıkları görüldü. Bu hararetli sohbet "Vali'yi daha ilk günden kıskaca aldılar' esprilerine neden oldu. DSC_5512

11 YIL ÖNCE VALİ OLARAK GELMEYİ DİLEMİŞ…

Vali Karahan, bırada yaptığı konuşmada, 11 yıl önce Vali Vekili olarak festivale katıldığını belirterek,“O zaman veli vekiliydim. Dedim ki, hadi hep beraber dua edelim, ben buraya vekaleten katıldım. Ama ileride inşallah asaleten katılırız dedik. O gün bugünmüş. Allah'a hamdolsun ben mutluyum, siz de mutlu olmuşsunuz ki dualarınız kabul oldu. Önemli ağır bir sorumlulukla karşınızdayız. Allah utandırmasın, sizlerin ve siyasilerimizin desteği ve dualarıyla inanıyorum ki aşamayacağımız sorun yoktur.”dedi

Hasan Karahan, "Bu yıl 25.'sini kutladığımız Uluslararası Kümbet Festivali'nin aynı coşkuyla gelecek nesillere böylesi temiz ve yeşillikler içinde aktarılmasını diliyorum. Son 11 yılda Giresun'da iyiye doğru çok büyük gelişmeler olduğunu gördüm. Bundan da son derece mutluyum. Giresun'a son yıllarda çok önemli yatırımlar yapılmış. Bu yatırımlarda başta hükümetimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Giresun ve Giresunlular daha da güzellerini hakediyor. Şenliğiniz kutlu, her gününüz böylesi mutlu olsun." şeklinde konuştu.

DSC_5517

Vali Karahan'ın konuşmasının ardından, Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu da günün anısına Vali Karahan'a bir teşekkür plaketi takdim etti.

DSC_5530

                                        ŞADİ YAZICIOĞLU, KÜMBET AĞALIĞINA ABONE.

Festivalin ağası bu yıl da Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcıoğlu oldu. Ağa tesbihi ve kasketi verilen Yazıcıoğlu, ata binerek protokolü selamladı. Yazıcıoğlu'nun 3 yıldır ağa seçilmesi "Giresun'dan ağa çıkmıyor mu" sorularına neden oldu.


2013-1334-1.JPG1318.08.201313Zeynep Başkan ve yerel sanatçıların konnseriyle süren festivalde; Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Nurettin Canikli, Mehmet Geldi ile protokolün diğer üyeleri horon teperek, halkın coşkusuna ortak oldular.

Jandarma Böge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah DoğanDereli Kaymakam Vekili Keşap Kaymakamı Dr. Polat Kara,  il ve ilçe protokolü, Ak Parti yöneticileri ve bazı daire müdürleri de festivale katılanlar arasındaydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir