EğitimGiresun

BAŞKANA ÇALIŞTAY ZİYARETİ

Giresun Üniversitesi, üniversitenin sorunlarının tartışılacağı Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi,  belediye başkanları , siyasi parti ve STK temsilcilerinin katılımıyla kapsamlı bir çalıştay düzenliyor. Bu amaçla ilk ziyareti Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'ya yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, YÖK tarafından tanınan yeni kontenjanlarla üniversitenin daha da büyüyeceğine dikkat çekerek, Giresun'un da bu büyümeye ayak uydurması gerektiğini ve yurt başta olmak üzere pek çok sorunun birlikte çözülmesi için güç birliği yapılmasına dikkat çekti.

Aksu'yu görevine yeniden seçildiği için kutlayan Attar, yeni dönem için başarılar diledi. 

fdbba63c1c

 

"ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNUNU ÇÖZMELİYİZ"

Ziyarette konuşan Rektör Attar, 2013-2014 akademik döneminde; son bir haftadır tüm birimlerde devam eden mezuniyet törenleriyle yaklaşık 4 bin 500 mezun öğrencilerini uğurladıklarını, ancak Giresun Üniversitesi’ne yeni dönemde YÖK tarafından 10 bin 60 yeni kontenjan tanındığını söyledi. Attar; “Kurulduğu günden itibaren hızla büyüyüp gelişen, özellikle son 2 yılda bu gelişimine büyük bir ivme kazandıran Giresun Üniversitesi yeni dönemde tanınan kontenjanlarla çok daha büyüyecektir.

Yeni kontenjanlarla, 30 bine yaklaşması beklenen öğrenci mevcuduyla bir Üniversite şehri olma yolunda hızla ilerleyen Giresun’un da bu büyümeye ayak uydurması gerekmektedir. Özellikle yurt ve barınma konusu çok büyük bir sorun olarak karşımızda durmaya devam ediyor. Devlet yurtlarının yanı sıra özel yurtların da artması gerekmektedir. Burada başta yerel yönetimler olmak üzere tüm Giresun’a büyük görev düşmektedir. Barınma sorununu çözemezsek bu büyümeyi sürdüremeyiz. Yeni dönem öncesi merkez ve tüm ilçe belediyelerimiz ve STK larla bu konunun değerlendirileceği bir çalıştay yaparak, çözüm yolları üzerinde durmamız iyi olacaktır” diye konuştu.

Başkan Aksu ise“Giresun Üniversitesi’nin hızlı gelişimi ve Giresun’a katkılarını hep birlikte yaşıyoruz. Bu gelişime Giresun olarak ayak uydurmak için tüm Giresunlular gibi, yerel yönetimler olarak bizde üstümüze düşeni yapmaya her zaman hazırız” dedi.

092f23629a

 

Ziyarette; Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Yapı İşleri Daire Başkanı Ömer Odabaş da yer aldılar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir