GiresunKültür - Sanat

GİRESUN’UN TURİZM ENVANTERİ HAZIR

Giresun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı destekli “Giresun’daki Kültür Varlıklarının Literatüre Kazandırılması” projesi kapsamında, Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gazanfer İltar tarafından hazırlanan “Giresun Kültür Envanteri” isimli kitabın basımı tamamlanarak Giresun Valiliği'ne  teslim edildi. 

Konuyla ilgilli yapılan açıklamada, "Bundan önce ilimizde kültür varlıklarının bir arada bulunduğu herhangi araştırma ya da yayın bulunmamaktaydı. Halkımız arasında eserlerin yanlış bilindiği, yanlış tarihlendirildiği hatta eserlerle ilgili gerçek olmayan rivayetlerin türetildiği yönünde duyumlar da vardı. Bu çalışma ile birlikte yanlış bilgiler düzeltilerek kültür varlıklarımızın bir nevi kimlik bilgileri çıkartıldı. Böylece Giresun genelindeki tarihi eserler ilk defa akademik bir kitap altında toplandı. Ayrıca il genelinde henüz tescil edilmemiş birçok tarihi eser tespit edildi" denildi.

19 Mart 2014 Çarşamba günü saat 14.00’da Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan konferansta “Giresun Kültür Envanteri” isimli kitabın tanıtımına da yer verilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir