Giresun

“12 BİN ECZANE KAPANACAK…”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu TBMM Genel Kurulunda, mesleği olan eczacılığın sorunlarını dile getirdi.

Yerinden söz alarak konuşan Karaahmetoğlu, 24 bin eczanenin üçte birinin iflas noktasında olduğunu, 12 bin eczacı ve 36 bin çalışanı işsizliğin beklediğini aileleriyle birlikte 200 bin insanımızı ilgilendiren bir durumun söz konusu olduğunu söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na “bu durumun farkında mısınız” diye soran CHP Milletvekili Karaahmetoğlu  şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde 24.000-24.500 civarında eczane vardır. Bu eczanelerin en az üçte 1'i gizli iflasla karşı karşıyadır. Dileğimiz böyle bir olayın yaşanmamasıdır. 12 bin eczane kapanacak, 12 bin eczacı işsiz kalacak, yaklaşık 36 bin personel de işsiz kalacaktır. Aileleriyle birlikte yaklaşık 200 bin insanımız ekonomik sıkıntı çekecektir. Bunun farkında mısınız? Farkında iseniz çözüm öneriniz var mı?” 

Selahattin Karaahmetoğlu TBMM'de bu hafta görüşülecek tam gün yasası görüşmelerinde de konuyu yeniden gündeme getireceğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir