GiresunManşet Üstü

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Güre yerleşkesinde, TOKİ tarafından  55 bin metrekare alan üzerinde sürdürülen 1. Etap İnşaat alanında incelemelerde bulundu. Baretini ve çizmesini giyerek üniversite yöneticileriyle alana giden Attar, ilgililerden mevcut durum hakkında teknik bilgiler aldı. Buna göre binaların kaba inşaatı büyük oranda tamamlandı ve halen iç tesisat ve donanım çalışmaları sürüyor.

REKTÖR ATTAR, ÇALIŞMA HIZINDAN MEMNUN: "8 BİN CİVARINDA ÖĞRENCİ BURADA EĞİTİM GÖRECEK…"

cats

Binaların hızla yükseldiğini söyleyen Rektör Attar;  şu açıklamayı yaptı: “Öncelikle inşaatları büyük bir hızla yapan firma yetkililerine teşekkür ediyorum. çalışmalardan memnunum. İnşaatların belirlenen süreden önce bitirilerek teslim alınacağı söylendi. Yapımı hızla devam eden bu inşaatlarla, halen 2006 yılında KTÜ’den ayrıldığı dönemde ki fiziki yapı üzerinde eğitim-öğretime devam eden Giresun Üniversitesi, çağdaş ve modern bir fiziki altyapıya kavuşacak. Bu birimlerimizde 8 bin civarında öğrencimiz çok daha iyi şartlarda eğitim alma imkanı bulacaklardır. Üniversitemize ve Giresun’a hayırlı olsun”.

Alana; Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi ile Enstitüler ve Araştırma Merkezi birimleri inşa edilecek.  28.03.2013 tarihinde başlanılan inşat, ihale sözleşmesine göre  650 günde tamamlanacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir